ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5522085
*
nr 552 2085
Spegel
1920-tal, längd: 126
Utrop:
300 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2008
kl 19:25:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/11 16:18:22
1
350 kr
16/11 12:25:24
2
350 kr
16/11 12:26:14
2
400 kr
16/11 14:50:01
1
700 kr
16/11 21:29:35
3
900 kr
16/11 21:32:37
1
1.000 kr
16/11 22:20:30
3
1.200 kr
16/11 22:35:16
1
1.500 kr
16/11 22:39:01
3
1.500 kr
16/11 22:39:25
3
1.600 kr
16/11 22:42:38
1
1.700 kr
17/11 08:23:41
3
1.800 kr
17/11 12:55:02
4
2.100 kr
17/11 18:18:03
3
2.000 kr
17/11 18:18:36
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 552 2085
Spegel
1920-tal, längd: 126
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/11 16:18:22 | 1 | 350 kr |
16/11 12:25:24 | 2 | 350 kr |
16/11 12:26:14 | 2 | 400 kr |
16/11 14:50:01 | 1 | 700 kr |
16/11 21:29:35 | 3 | 900 kr |
16/11 21:32:37 | 1 | 1.000 kr |
16/11 22:20:30 | 3 | 1.200 kr |
16/11 22:35:16 | 1 | 1.500 kr |
16/11 22:39:01 | 3 | 1.500 kr |
16/11 22:39:25 | 3 | 1.600 kr |
16/11 22:42:38 | 1 | 1.700 kr |
17/11 08:23:41 | 3 | 1.800 kr |
17/11 12:55:02 | 4 | 2.100 kr |
17/11 18:18:03 | 3 | 2.000 kr |
17/11 18:18:36 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02